Honza Zikl – to jsem já

Jsem mladý kapitán s kapitánským průkazem z roku 2012. Vlastním Chorvatské kapitánské oprávnění typu B, tedy vůdce plavidla do 15 metrů s příbřežní plavbou. Kapitánské zkoušky, stejně jako celý kurz s kondiční plavbou nám zprostředkovala cestovní kancelář VigTravel s.r.o., která sama vlastní v Chorvatsku flotilu luxusních lodi značny Nauticat, na kterých proběhl celý kurz. Závěrečná zkouška v kapitanátu Trogirského přístavu byla prováděna ze přítomnosti tlumočníka.

Své kapitánské dovednosti piluji 3 týdny v roce především v Chorvatských vodách, kde s přáteli a rodinou pronajímáme charterové lodě a trávíme na nich většinou týdenní dovolenou. Největší zkušenosti jsem sbíral na lodích Nauticat 311 od VigTravelu.

Oblast, kde jsem naplul nejvíce námořních mil je střední Dalmácie, zejména pak oblast Drveniky, Vis, Korčula, Hvar a Brač. Postupně s každou plavbou objevuji nové a nové zátoky, přístavy a restaurace a proto jsem i založil tyto stránky, abych se o tyto informace mohl s Vámi podělit.